Üyelik Koşulları

ÜYELİK KOŞULLARI
Kütüphane kaynaklarını ödünç almak, internet erişim merkezinden yararlanmak, güncel duyuru hizmetinden yararlanmak (kitapçııı), kitap okuma topluluklarına katılmak (OKUT) için vb gibi kütüphane hizmetlerinden yararlanmak için kütüphaneye üye olmak gerekmektedir. Üyelik için yapılması gereken işlemler şunlardır:

Kullanıcı: Yetişkin (+18 yaş)
TC Kimlik Numarası yazılı TC Nüfus Cüzdanı veya kimlik yerine geçen fotoğraflı bir belgeyle şahsen kütüphaneye müracaat edip, Kütüphaneden alınan Üye Kayıt Formu'nu doldurup imzaladıktan sonra üye bilgilerinin sisteme girilmesiyle üyelik tamamlanmış olur.

Kullanıcı: Çocuk (0-17 yaş)
Kendisine ve Velisine ait TC Kimlik Numarası yazılı TC Nüfus Cüzdanı veya kimlik yerine geçen fotoğraflı belgeyle velisiyle beraber kütüphaneye müracaat edip, Kütüphaneden alınan Üye Kayıt Formu'nu doldurup velisi imzaladıktan sonra üye bilgilerinin sisteme girilmesiyle üyelik tamamlanmış olur.

Velisi ile gelmesi zor olanlar, Üye Kayıt Formu'ndaki bilgilerin ve veli imzasının doğruluğunu okul idaresinde, muhtarlıklarda veya resmi bir kurumda onaylatarak getirmeleri halinde üye bilgilerinin sisteme girilmesiyle de üyelik tamamlanmış olur. (Bu durumda gelenelerden de  TC Kimlik Numarası yazılı TC Nüfus Cüzdanı veya kimlik yerine geçen fotoğraflı belge istenilmektedir.)

ÖDÜNÇ VERME KURALLARI

1-Her üyenin bir defada en çok üç kitap alma hakkı vardır.

2-Ödünç alınan kitaplar 15 gün içerisinde kütüphanemize iade edilmek zorundadır.

3-15 gün içinde okunamayan kitaplar için okuyucunun talebi üzerine onbeş günlük süre uzatımı yapılır.(Süre uzatımı yetişkinler için 0264 277 3669-16-Çocuklar için -0 264 2773669-11 nolu telefonlardan yaptırılabilir.)

4-Zamanında iade etmediğiniz kitaplarla başkalarının okuma hakkını gasp ettiğinizi unutmayınız..

5-Ödünç aldığınız kitaplardan başkalarının da uzun zaman faydalanabilmesi için lütfen temiz kullanınız ve koruyunuz.

   
 
 
 
 
 
  
KÜTÜPHANELER
  
 
 
 
Sesli Kİtap
 
E-Kitap
 
 
Facebook'de -  Twitter'da Biz
 
 
 
 
 
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 4389 kez gösterilmiştir.